Uluslararası Makedonya'da Üniversite

Uluslararası Makedonya'da Üniversite

Uluslararası Makedonya'da Üniversite yıllarca Osmanlı himayesinde kalan Makedonya’nın Struga isimli şehrinde yer alan üniversitedir.

Uluslararası Makedonya'da Üniversite son yıllarda eğitim kalitesinden isminde sıklıkça bahsettirmiş bir eğitim kurumudur. Makedonya’nın Struga şehrinde hizmet veren Uluslararası Makedonya'da Üniversite büyük bir kampüs kurulmuştur. Bu kampüs içerisinde dört tane fakülte dört yıllık yani lisans ve yüksek lisans bölümlerinde eğitimler vermektedir.

Uluslararası Makedonya'da Üniversite eğitim dili olarak Makedonca ve Makedonca’yı kullanmaktadır. Makedonca eğitimi sayesinde Türkiye’den ve Türk cumhuriyetlerinden oldukça fazla kayıt imkânını sağlamıştır. Yurt dışında Eğitim görüp ama eğitimi Makedonca olarak almak öğrencilere oldukça avantajlı gelmektedir. 2008 yılında kurulan Uluslararası Makedonya'da Üniversite Makedonca olarak da eğitim vermektedir. 2500 kişilik öğrenci kadrosu ve kaliteli eğitim kadrosu ile son zamanlarda özellikle Türk öğrencilerin tercih ettikleri okullar arasında gelmektedir.

Uluslararası Makedonya'da Üniversite Hukuk, Bilgi Teknolojileri, İktisat ve Politik Bilimler bölümleri ile öğrencilerin tercihlerini beklemektedir. Yıllarca Osmanlı egemenliğinden dolayı çok sayıda Türk’e ev sahipliği yapan Makedonya eğitim dili olarak da Makedoncayi vermektedir.

Kategori: Haberler.