Duyurular

 Referanslarımız
 
Makedonya Hakkında

Makedonya Hakkında

  

Balkanların kalbinde, yeşil vadiler ve turkuaz göller içinde hayat bulan bir ülkedir. Makedonya'nın sahip olduğu çok sayıda kilise ve cami, Bizans ve Osmanlı dönemlerine ait mükemmel mimari ve sanat eseri örneklerindendir. Ortaçağ manastırları, uzun bir geçmişe sahip Türk pazarları ve asma bahçeleri, ülkeye bambaşka bir hava katar.
 
Başkent Üsküp
 
Coğrafi Konum Makedonya, Güneydoğu Avrupa'da yer almaktadır. Bulgaristan, Yunanistan, Sırbistan ve Arnavutluk ile sınır komşusudur.
 
Coğrafik Koordinatlar 41 50 K, 22 00 D
 
İklim Bir kara ülkesi olarak, kıtasal iklimin etkisi altındadır. Yaz ve sonbahar mevsimleri, sıcak ve kurak yaşanır. Yoğun kar yağışı altında geçen bir kış mevsimi hakimdir.
 
Zaman Dilimi GMT +1
 
Dil MAKEDONCA
 
Diğer Diller
 
Para Birimi Macedonian Dinarı
 

Telefon
(Şebeke ve GSM) Uluslararası ülke telefon kodu (dışarıdan): 00389, Uluslararası ülke telefon kodu (dışarıya): 00 + ilgili ülke kodu

 

Mobil Telefon: GSM 900

Acil Telefonlar Ambulans 194, Polis 192, İtfaiye 193

 
İnternet .mk
 
Mesai Saatleri Bankalar; 08:00 – 19:00 (Ptsi-Cum), 08:00 – 12:00 (Ctsi) Mağazalar; 08:00 – 20:00 (Ptsi-Cum), 08:00 – 14:00 (Ctsi)
 
Resmi Tatiller
 
Yeni Yıl (1 Ocak), Ortodoks Noeli (7 Ocak), Kadınlar Güğnü (8 Mart), Ortodoks Paskalyası (Nisan), İşçi Bayramı (1 Mayıs), Sts Cyrilus ve Methodius Günü (24 Mayıs), 1903 Ayaklanması (2 Ağustos), Cumhuriyet Bayramı (8 Eylül), Ulusal Ayaklanma Günü (11 Ekim)
 

Elektrik 220V 50HzHz

Genel Bilgiler

Ülkenin kuzeyinde Vardar Nehri üzerinde bulunan başkent Üsküp, görülmeye değer çok sayıda esere ev sahiplği yapar. Holy Saviour Kilisesi, Kursumli An ve Suli An Kervansarayları, Mustafa Paşa Camii, Nerezi Manastırı, Kent Sanat Galerisi ve Kent Müzesi görülmesi gereken yerlerin başında gelir.

Doğal tektonik bir göl olan Ohrid Gölü kenarında yer alan Ohrid, Makedonya'nın en önemli turizm kentlerinin başında gelir. Kentte çok sayıda antik kilise bulunur. Saint Sophia Katedralli, 11. yüzyıldan kalma mimarisiyle göz kamaştırıcıdır. Kentin Car Samoil's Kalesi'nin görkemli duvalarından ve kulelerinden muhteşem göl ve kent manzaraları insanı mesteder.

 

Makedonya da üniversite, makedonyada üniversite, makedonya üniversiteleri, makedonya üniversitesi, makedonya universiteleri, makedonya universitesi, makedonya üniversiteleri eğitim danışmanlığı, makedonya üniversitesi eğitim danışmanlığı,makedonyada eğitim, makedonyada üniversite, makedonya eğitim, makedonyadauniversite, makedonya üniversite, makedonya da üniversite, makedonya egitim,makedonyadaegitim, makedonyadauniversite, makedonya eğitimi, makedonyada okumak,makedonya üniversiteleri, makedonya üniversitesi

Makedonya üniversiteleri, makedonya üniversitesi, makedonyada üniversite, makedonya eğitim, makedonyada eğitim, makedonyauniversitesi, makedonyauniversiteleri, makedonya eğitimi,      Hit : 3666


Makedonya'da Üniversite Eğitim Danışmanlığı - Makedonya Üniversiteleri
PROF.MUAMMER AKSOY CAD. 4/1 BAHÇELİEVLER / ANKARA
Tel: 0 312 215 22 02 ( Pbx ) FAX: 0312 215 22 30 GSM : 0507 340 2929
E-Mail : info@makedonyaegitim.org - Web www.makedonyaegitim.org
Malta Dil Okulları